Wakacje to doskonały czas, aby po zakończeniu liceum dobrze zastanowić się, jaką ścieżkę zawodową wybrać. Eksperci rynku pracy potwierdzają, że w Polsce odnotowuje się ogromne zapotrzebowanie na konkretnych fachowców. Jednym z niszowych, ale jakże intratnych i ciekawych zawodów jest galwanizer. Sprawdź, gdzie pracuje i na czym polegają jego zawodowe obowiązki.
Gdzie pracuje galwanizer?
Jeśli chcesz zostać galwanizerem, zapewne znajdziesz zatrudnienie w przedsiębiorstwie produkcyjnym, którego istotą działania jest galwanizacja. To proces, który polega na wykorzystywaniu specjalnych, nowoczesnych i automatycznych metod do powlekania specjalnymi powłokami różnych materiałów.
Dzisiaj wyposażenie galwanizerni jest na tyle zaawansowane technologicznie, że specjalista zajmuje się raczej obsługą urządzeń do galwanizacji, aniżeli przeprowadza tego typu prace ręcznie.
Ile zarabia galwanizer?
Stawki za wynagrodzenie dla galwanizera są różne i zależą od doświadczenia pracownika, jego zawodowych kwalifikacji, ukończonych kursów czy posiadanych certyfikatów, ale również od firmy, w której fachowiec jest zatrudniony. Średnie wynagrodzenia galwanizera to w Polsce około 3700 złotych brutto, przy czym należy wskazać, że galwanizerzy na wyższych stanowiskach zarabiają około 5000 zło
tych brutto.
Ogromne zapotrzebowanie na galwanizerów w naszym kraju wynika z tego, że większość wykształconych ekspertów z wieloletnim doświadczeniem wyjechała w celach zarobkowych na Zachód, głównie do Niemiec.