
BIM dla architekta to aktualnie najbardziej polecana technologia, optymalizująca pracę. Na rynku istnieje wiele programów, które spełniają wszystkie powyższe kryteria. Wybierając program ułatwiający codzienną pracę, należy również upewnić się, że możemy liczyć na wsparcie techniczne i merytoryczne producenta. Jednym z programów na rynku, który cieszy się dużą popularnością wśród rosnącej liczby użytkowników jest ARCHLine.XP, który nie tylko zaspokaja potrzeby wszystkich tych, którzy chcą wykorzystywać technologię BIM w swojej codziennej pracy, ale również posiada szerokie wsparcie techniczne i merytoryczne.
Dobre oprogramowanie to przede wszystkim takie, które umożliwia zaawansowane opcje i profesjonalne rozwiązania, a jednocześnie pozostaje całkowicie intuicyjne i proste w obsłudze. Wybierając odpowiednie oprogramowanie, należy wziąć pod uwagę następujące kwestie
- dostęp do skutecznego monitorowania kosztów,
- zdolność do płynnej i efektywnej komunikacji pomiędzy wszystkimi uczestnikami projektu,
- bogata biblioteka i możliwość tworzenia projektów o najwyższej jakości,
- możliwość wyeliminowania ryzyka wystąpienia błędów i nieścisłości,
- atrakcyjna cena oprogramowania.
Wybierając program BIM dla architekta, musimy pamiętać, że nie zastąpi ono naszej wiedzy i umiejętności. Pozwoli nam to mieć realistyczne i konstruktywne oczekiwania wobec produktu. Dobre oprogramowanie sprawi, że praca będzie o wiele przyjemniejsza, bardziej intuicyjna i w końcu zautomatyzowana, a więc po prostu o wiele lepsza.
Jeśli wiemy, jak działa modelowanie informacji o budynku, czyli BIM, to automatycznie przychodzą nam na myśl wymagania, jakie musi spełniać dobry program. Oczywiście, stwierdzenie to jest jak najbardziej prawdziwe – jeśli znamy najważniejsze aspekty działania BIM, nie powinniśmy mieć problemu z określeniem cech, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie odpowiedniego oprogramowania.